Avcılar Escort Youtube Mp3 Youtube Mp3 Youtube Mp3Youtube Mp3 Youtube Mp3

Aklımdaki Dünya İle İlgili Sorular Yüzünden Delireceğim Diye Korkuyorum

  • 03 Şubat 2018
  • 18 kez görüntülendi.
Aklımdaki Dünya İle İlgili Sorular Yüzünden Delireceğim Diye Korkuyorum

Hocam Allah rızası için yardımcı olun 1 aydan beri hayatım zindan oldu psikologlardan çıkamıyorum hafızamı kaybeder gibi oluyorum dünyayla alakalı sorular aklıma geliyor nasıl olduk bu dünya nasıl en derine gidiyorum çıkamıyorum işin içinden kafayı yemek üzereyim 7 aylık bebeğim var çok korkuyorum.

Değerli ziyaretçimiz, Bu tür durumlar bir çok Müslümanın başına gelebilmektedir. Bu tür konular da Önemli olan kişinin inancını sağlam tutmasıdır. Bu ise akıl ile hareket etmekle mümkün değildir. Dolayısıyla size oyun oynayan aklınız sizi bunaltmakta huzurunuzu bozmaktadır. Bu nedenle siz kendinize şunu demelisiniz. Ben aklım ile bir şeyi anlayacak durumda değilim, kainatta var olan şeyleri benim anlamam mümkün değildir. Çünkü kainatı yaratan yüce Mevlam dır.

Yüce Mevlam’ın ilmi i,se sonsuzdur ve benim aciz Aklımın Yüce Mevlan’ın yaratmış olduğu şeyleri anlaması mümkün değildir. O halde ben düşüncelerimi bir kenara koyarak Yüce Mevlam’mı bana bildirdiklerine iman etmeli ve gerisinin boş bir vesvese den başka bir şey olmadığını kabul etmeliyim demelisiniz. Bunu yaptığınız takdirde sorunlarınızın pek çoğu giderek azalacak ve İnşallah bitecektir. Bu düşünceye varmanız ve bu gerçek düşünceyi kabullenmeniz sizin için çok önemli.

Bir yandan bu düşünceyi benimsemek için gayret etmelisiniz ve bununla birlikte abdestsiz gezmemeye abdestsiz uyumama ya önemli dikkat etmelisiniz. Gün içinde aklınıza geldiğince Ayetel Kürsi yi Okumanızı tavsiye ediyoruz. Yüce Mevlamız yardımcınız olsun, içerisinde bulunduğumuz bu dar sıkıntılı düşüncelerden sizi kurtarsın İnşallah.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mikail-AgA dedi ki:

    burasi musluman kanalı islam alemi için buraya yorum yazmanız yeterlidir en azıda sohbet etmek dua etme herkes burada bekliyorum

BİR YORUM YAZ