Avcılar Escort Youtube Mp3 Youtube Mp3 Youtube Mp3Youtube Mp3 Youtube Mp3

Eşimle Aramızda Bir Soğukluk Oldu En Ufak Konuda Bile Tartışıyoruz

  • 03 Şubat 2018
  • 27 kez görüntülendi.
Eşimle Aramızda Bir Soğukluk Oldu En Ufak Konuda Bile Tartışıyoruz

Eşim Beni rahat bırak diyor sürekli tartışıyoruz bu konuda ne yapmalıyım bana ne tavsiye edersiniz…

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Size düşen şudur Eşinize yuvanıza sahip çıkın, fedakarlığı kendisinden beklemeyin siz yapın.Her konuda her zaman yalnızca kendi kusurlarınızı ve Allah’a karşı olan eksikliklerinizi gözden geçirin.
Unutmayın bu Dünya hayatı geçicidir, ebedi hayatınıza zarar verecek hiç bir davranışı yapmayın. Herkes kendinden sorumludur her suçlu kendi suçundan sorumludur.

Özellikle siz manevi hayatınıza çok dikkat edin. Her konuda örnek bir insan olmanız gerekir.Evliliğinizde Sabırlı olun sabır her yerde güzeldir; lakin aile hayatında çok daha güzeldir.

Bakara Suresi, 153. ayetinde Şöyle buyruluyor: Ey iman edenler, sabırla ve namazla yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir.

Sabır aile hayatında sabredeni cennete götürür bununla da kalmaz, sabrın derecesine göre de cennetteki makamları da yüceltir Allah’ın izniyle. Hanımına Sabreden, erkeği sabır Eyyüb aleyhisselamın sabrının sevabına ulaştırabileceği gibi; Kocasına sabreden kadını da Asiye validemizin sabır sevabına kavuşturabilir.

Ra’d Suresi, 22. ayetinde Şöyle buyruluyor: : Ve onlar-Rablerinin yüzünü (hoşnutluğunu) isteyerek sabrederler, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiklerimizden gizli ve açık infak ederler ve kötülüğü iyilikle savarlar. İşte onlar, bu yurdun (dünyanın güzel) sonucu (ahiret mutluluğu) onlar içindir.

Eşler Aralarındaki Soğukluğu Nasıl Giderebilirler?
Aile hayatında en güzeli, kadın ve erkeğin konuşarak, anlaşarak kararlarını ortak şekilde vermeleridir. Fakat düşünceler her zaman aynı olmayabilir.

Bu durumda Geriye sadece sabır kalır. Sabrı tercih edenlerin asla pişman olmayacakları, hatta ahiret alemindeki mükafatlarını gördüklerinde “Ah keşke daha da sabırlı davransaydım” diyecekleri de bizlere hatırlatılıyor.Bakın bu konuda da Rabbimiz Ra’d Suresi, 24. ayetinde şöyle buyuruyor:

“Sabrettiğinize karşılık selam size. Dünya yurdunun sonucu (olan cennet) ne güzeldir!”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ