Avcılar Escort Youtube Mp3 Youtube Mp3 Youtube Mp3Youtube Mp3 Youtube Mp3

Hastalara Şifa İçin Okunacak Dua

  • 28 Ocak 2020
  • 54 kez görüntülendi.
Hastalara Şifa İçin Okunacak Dua

Hastalara Şifa İçin Okunacak Dua

Hastalar için okunması öneri edilen bir dua ararken bulduğum duaları sizlerle sitemde paylaşmak istiyorum umarım pek çok kişi bu duaları okuyarak şifa ve sıhhat bulur.

Öncelikle hasta kişiye dua okumak için samimi ve inançlı bir biçimde dua etmek gerekir.Allah’tan hastalara şifa isterken canı gönülden en içten dua edilmelidir.Sizlerle paylaşacağım dua tüm hastalara şifa verir ve tüm hastalıkları için okunur kim için okunuyorsa o kişinin sağlığına kavuşmasını sağlar inşallah.

Allah’a canı gönülden iman etmek gerekir.Şifa verenin Allah olduğunun bilincinde olan kişi duayı okumadan önce Allah’ın kudretinden emin olmalı.

Unutmamak gerekir ki kalpten edilen samimi dua her şeyi değiştirir Allah’ın izniyle.

Tertemiz bir kalple kalbinde hiçbir kötülük taşımadan dua edilmelidir.İçten ve samimi olunmalıdır dua ederken.Bu şekilde temiz bir kalp ile Alah’u tealaya yönelen kişinin yapmış olduğu dualar kabul olunur inşallah.Sizlerle paylaşacağım bu duayı okumak için sabah namazından sonra henüz gün doğmadan önce okumak çok daha makbuldür.

Şifa için edilecek olan duaya elleri kaldırarak başlanmalıdır.İlk olarak yedi defa Besmele çekmek gerekir.

Bismillahirrahmanirrahim.

Allahım…

Hangi niyet ile ve hangi masum amaçla senin sonsuz merhametine iltica ettiğimi ve hangi dilek ile senin dergahı merhametinin kapısını çaldığımı,sonsuz ilim ve sınırsız kudretinle zaten biliyorsun.Sonsuz ilminin ve sınırsız kudretinin yüzü suyu hürmetine,kapına gelerek senin rahmet hazinesinden şifa dilenen bu kulunun muradına nail olmasını müyesser eyle.Amin.

Yukarıdaki dua samimi bir biçimde yapılır ve ardından yedi defa Fatiha şerif okunur.

Fatiha Suresinin arapça okunuşu;

Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdulillahi rabbil’alemin Errahmanir’rahim Maliki yevmiddin İyyake na’budu Ve iyyake neste’in İhdinessiratal mustakim Siratallezine en’amte aleyhim Ğayrilmağdubi aleyhim ve leddallin

Fatiha süresinin Türkçe okunuşu

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adı ile Hamd, Alemlerin Rabbi Rahman, Rahim Hesap ve ceza gününün maliki Allah’a mahsustur. Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanların kine ve sapkınların kine değil.Ardından aşağıda belirtilen dua okunur.

Allah’ım yalnızca senden yardım dilenen ve yalnızca sana kulluk eden kullarını başıboş bırakıp onları felakete sürüklemeyen sonsuz hikmetin ve güzel izzetin sahibi olan sensin.

Senin hikmetinin ve senin izzetinin güzelliği,gözlerimizi kamaştırır ve senin sonsuz yüceliğin hatırı için bize şifanın en güzelini ve tedavinin en mükemmelini nasip eyle.Amin.

Allah’ın hastalara şifa ve sağlık vermesi için yine yüce Allah’ın izniyle şifa için okunması öneri edilen bu duaların okunması öneri edilir.

Bütün hastalıklardan kurtulmak için hergün Ya Muhyi celle celalühü zikrine devam edilmesi öneri edilir.Daha sonra aşağıda belirtilen dualar sırasıyla okunabilir.

Bismillahi yübrike min külli yesfike ve min şerri hasidin, ve min şerri külli zi ayn.

Allah’ın adı ile. Allah sana bütün hastalıklardan şifa versin. Hasettiği zaman hasetçilerin ve bütün nazarı değen kimselerin şerrinden korusun.

Bismillah,erkike min külli şey’in yü’zike,ve min şerri külli nefsin ev aynin hasidin,Allahu yeşfike, Bismillahi erkike.

Allah her hasta kuluna şifa versin inşallah tüm hastalar adına okuyup mümkün olduğunca kişi ile paylaşmak son derece faydalı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ