Avcılar Escort Youtube Mp3 Youtube Mp3 Youtube Mp3Youtube Mp3 Youtube Mp3

Nakşibendi Abdülkerim Çevik öldürüldü!

  • 19 Ocak 2020
  • 16 kez görüntülendi.
Nakşibendi Abdülkerim Çevik öldürüldü!

Nakşibendi Abdülkerim Çevik, Bitlis Güroymak’ta uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Ölüm haberinin arkasından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuş oldu. Soylu, paylaşımında, “Çok hüzünlüyüm. Bir alimin ölümü bir alemin ölümüdür. Bitlis Güroymak (Norşin) Medresesi Başmüderrisi Seyda Abdülkerim Çevik Allah’a yürüdü” ifadelerini kullandı.
Nakşibendi Abdülkerim Çevik, Bitlis’in Güroymak (Norşin) ilçesinde uğramış olduğu silahlı saldırı sonucu yaşamını kaybetti.

4-5 benlik bir grubun Seyda Abdülkerim Çevik’e öğrencileriyle kahvaltı ettiği sırada ateş açtığı, Çevik’in ağır yaralı olarak ilçedeki hastaneye kaldırıldığı ancak kurtarılamadığı öğrenildi. Güroymak Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili tahkikat başlattı.

Çevik’in cenazesi Şeyh Abdurrahmani Taği Kabristanı’nda toprağa verilecek.
BAKAN SOYLU: ÇOK HÜZÜNLÜYÜM
Şeyh Abdülkerim Çevik’in vefatıyla alakalı toplumsal medya hesabından paylaşım yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Çok hüzünlüyüm. Bir alimin ölümü, bir alemin ölümüdür. Bitlis Güroymak (Norşin) Medresesi Başmüderrisi Seyda Abdülkerim Çevik Allah’a yürüdü. Allah rahmet eylesin” ifadelerine yer verdi. (İHA)
Soylu’nun ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de bir paylaşımda bulunmuş oldu: Gül, “Alimin ölümü alemin ölümü gibidir. Hayatını ilme, talebelerine ve kardeşliğe vakfetmiş Norşin ulemasından Abdülkerim Çevik Hoca’nın menfur bir saldırı cevabında vefat ettiğini üzüntüyle öğrendim. Rabbim kabrini nur, ruhunu şad, makamını âli eylesin” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ