Avcılar Escort Youtube Mp3 Youtube Mp3 Youtube Mp3Youtube Mp3 Youtube Mp3

Unutkanlıkta Kurtulmak İçin Dua

  • 03 Şubat 2018
  • 21 kez görüntülendi.
Unutkanlıkta Kurtulmak İçin Dua

İmamı Gazalinin ihya eserinde zikrettiğine göre Unutkanlık duası hakkında şöyle bir rivayet vardır: Her kim uyuyacağı zaman Bakara suresinden 163 ve 164. ayetlerini okursa Allah’u Teala hazretleri o kişiye kuranı kerimden ezberlediklerini unutturmaz ve o kişinin hafızasını açıp kendisini unutkanlıktan kurtarır biiznillah. Yukarıda zikredilen dualar şunlardır.

Unutkanlık Duası

Okunuşu: “Ve ilahukum ilahuv vahid, la ilahe illa huver rahmanur rahim”. ( Bakara 163)

Anlamı: “Sizin ilâhınız bir tek ilâhtır. O’ndan başka ilâh yoktur. O, Rahmân’dır, Rahîm’dir”.

2. Başka Bir Unutkanlık Duası

Okunuşu: İnne fi halkis semavati vel ardi vahtilafil leyli ven nehari vel fulkilleti tecri fil bahri bima yenfeun nase ve ma enzelellahu mines semai mim main fe ahya bihil arda ba’de mevtiha ve besse fiha min kulli dâbbeh, ve tasrifir riyahi ves sehabil musahhari beynes semai vel ardi le ayatil li kavmiy ya’kilûn.( Bakara 164)

Anlamı: Şüphesiz, göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelişinde, insanlara yarar sağlayacak şeylerle denizde seyreden gemilerde, Allah’ın gökyüzünden indirip kendisiyle ölmüş toprağı dirilttiği yağmurda, yeryüzünde her çeşit canlıyı yaymasında, rüzgârları ve gökle yer arasındaki emre amade bulutları evirip çevirmesinde elbette düşünen bir topluluk için deliller vardır.

Unutkanlık Duası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ