Avcılar Escort Youtube Mp3 Youtube Mp3 Youtube Mp3Youtube Mp3 Youtube Mp3

Yoğun Bakımda Yatan Hasta İçin Okunacak Dualar

  • 28 Ocak 2020
  • 34 kez görüntülendi.
Yoğun Bakımda Yatan Hasta İçin Okunacak Dualar

Bazı durumlar olur ki dua etmekten başka yapabileceğiniz bir şeyler kalmaz buna benzer durumlarda yakınları yoğun bakımlarda yatan hasta yakınlarının hastalarına şifa için okumları öneri edilen dualardan bazılarını sizler için bir araya getirmeye çalıştık.Hastanelerin yoğun bakımlarında yatan ve şifa bekleyen öyle çok insan var ki bu durumu yaşamadıkça kimseler bilemez Allah kimseye böyle acı durumlar yaşatmasın.Allah tüm hastalara şifa versin inşallah yakınlarına sabırlar versin.

Durumu ciddi olan yoğun bakım hastaları için okunması öneri edilen dualardan bir tanesi şöyledir.

Allahümme rabbi’n-nasi ezhibi’lbe’se işfi. Ente’ş-şafi. La şifae illa şifaüke. Şifaen la yüğadiru sekamen. Allahümme işfi abdeke yenke’ leke adüvven ev yemşi leke ila salatin..

Hastalara şifa için okunmasu öneri edilen duanın Türkçe manası aşağıda belirtilen gibidir.

Allah’ım Ey insanların Rabbi Şifa ver Şifa veren ancak Sen’sin Sen’den başka şifa verecek kimse yoktur. Allah’ım Şu kuluna şifa ver ki, Senin bir düşmanına acı versin veya Senin rızanı kazanmak için namaz kılmak üzere yürüsün.Amin

Yine Hastalara şifa için okunması öneri edilen bir dua.Bismillahi erkike min külli şey’in yü’zike min şerri külli nefsin ev aynü hasidin. Allahümme yeşfîke bismillahi erkike bu dua hastalara şifa için okunur.

Duanın Türkçe manası şöyledir;Sana ıztırap veren her şeyden, her kıskanç nefisten, her hasetçi gözden Allah’ın adı ile sana şifa dilerim. Allah sana şifa versin. Allah’ın adı ile sana şifa dilerim Amin

Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahi erkike vallahu yeş ike min külli dâin fike min şerri’n-neffasati fi’I-ukadi ve min şerri hasidin iza hased

Allah’ın adı ile sana okuyorum, sende olan her hastalığa karşı, düğümlere üfleyenlerin şerrine, hased ettikleri zaman hasedçilerin şerrine karşı Allah şifa versin…Veya şifayı verecek olan Allah’tır.

Yine bir şifa duası aşağıda belirtilen duanın üç defa okunması öneri edilmiştir.Oldukça etkili olduğu bilinen duanın Türkçe ve Arapça okunuşu aşağıda belirtilen gibidir.

Bismillahirrahmanirrahim

Bismillahi ergikellahu yeşfike,ezhibil be’se Rebben nasi ve eşfi, enteşşafi,La şifae illa ,şifaüke,şifaen la yügadiru segamen amine birahmetike ya erhamerrahimin. Min külli şey’in yu’zike ve min külli aynin ve hasidin,Allahu yeşfik

Ey Allahım Hamdın Sana Mahsus olması ve Senden başka İlah olmaması hürmetine tüm şifa bekleyen hasta kullarına dertli kullarına Hüsnü Hatime ve Şafi İsminle Şifalar ihsan eyle Amin…

Yukarıdaki şifa ayetlerini düzenli okunduğu zaman Allah’ın izniyle hastalar şifa bulur.Bu kısa şifa ayetlerinin beraberinde Kaf süresinin okunması öneri edilmiştir yoğun bakımda yatan hastalar için.Her akşam üç defa üç ayrı kişinin okuması gerekli olduğu öneri edilmiştir.Bu şekilde hastanın durumu iyi olana kadar istenen gün sayısı kadar devam edilebilir.Ayrıca Kaf süresinin eğer mümkünse yoğun bakımdaki hastanın başucunda 7 gün okunması öneri edilmiştir.Her akşam yeniden 3 kişiyle beraber okunursa Allah’ın izniyle hasta şifa bulur Allah hastalara iki iyiliğinden birini verir.Tüm hastalara acil şifalar diliyoruz..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ